מאמרים

ניהול משברים

ניהול משברים הלכה למעשה.
משבר בדומה לכל תאונה אחרת בחייו של אדם או ארגון יכול להוביל לטרגדיה אם לא יטופל מיידית וכהלכה.
המאה הנוכחית העצימה את האפקטים של משבר, כשגופי האכיפה, אמצעי התקשורת, המדיה החברתית, ומערכת המשפט כרוכים זה בזה ומעצימים את האפקט המנזק בעקבות אירוע מכונן שיש לו השפעה שלילית ומסכנת על המוניטין של הארגון או האדם.
בין אם זה פגם במוצר שמוביל לריקול, פרצת אבטחה שמותירה את הנתונים של לקוחותיך פגיעים, ביקור של נציגי להב 433, חקירה של רשות המיסים, אלימות או אסונות במקום העבודה, דברים רעים צפויים לקרות בשלב מסוים לכל ארגון בישראל.

בשנים האחרונות הפך הביטוי ניהול משברים לשם נרדף עם יועצי תקשורת, אלא שהתקשורת היא רק נדבך אחד בסבך של ניהול ויציאה ממשבר.

אנחנו לא משרד יחצ
מתוך הכרה כי התקשורת ממלאה תפקיד חשוב אך לא יחיד בהתנהלות של אדם או ארגון שנמצאים בעיצומו של משבר, היחידה לניהול משברים מורכבת ממספר אנשי מקצוע המעניקים ליווי מלא ומקיף לכל צרכי הארגון או האדם שבמשבר בכל החזיתות במקביל מהזווית המשפטית דרך פנים ארגונית ועד לניהול מערך תקשורת פנים ארגונית וקשרי עיתונות.

צוות תגובה
הציפיה מאדם או ארגון בעת משבר להיות מסוגל לגבש צוות תגובה מיומן שיתן מענה כולל לכל צרכי המשבר היא ציפייה מופרכת, לכן השלב הראשון בהתקשרות עמנו מאפשר בניית צוות תגובה יעודי שמורכב מאנשי מקצוע המתורגלים בעבודה משותפת ובשילוב כוחות לצורך השגת המטרות והיעדים המוגדרים.
צוות התגובה שלנו כולל תמיד את מולי ארי יועץ אסטרטגי ומומחה לניהול משברים, עורכי דין בעלי התמחות רלוונטית (ראה עמוד אודות), חוקרים ואנשי מדיה וניהול מוניטין, כך שלמעשה מרגע שהחל המשבר ההתמודדות עימו נחלקת בין אנשים שזה מטה לחמם וזו מומחיותם.

ניהול משברים

הנוף המשתנה של העסקים והמאבקים המשפטיים חייב שינוי בדרך שבה ניגשים לסכסוכים משפטיים. ככל שעסקים מתחרים על נתח שוק ומבקשים להשיג יתרון על פני יריביהם, הסכסוכים המשפטיים שבהם הם מעורבים הופכים לעתים קרובות לחלק ממאבק גדול יותר על עליונות.

משבר בדומה לכל תאונה אחרת בחייו של אדם או ארגון יכול להוביל לטרגדיה אם לא יטופל מיידית וכהלכה. המאה הנוכחית העצימה את האפקטים של משבר, כשגופי האכיפה, אמצעי התקשורת, המדיה החברתית, ומערכת המשפט כרוכים זה בזה ומעצימים את האפקט המנזק בעקבות אירוע מכונן שיש לו השפעה שלילית ומסכנת על המוניטין של הארגון או האדם. בין אם זה פגם במוצר שמוביל לריקול, פרצת אבטחה שמותירה את הנתונים של לקוחותיך פגיעים, ביקור של נציגי להב 433, חקירה של רשות המיסים, אלימות או אסונות במקום העבודה, דברים רעים צפויים לקרות בשלב מסוים לכל ארגון בישראל.

תקשורת מהירה חיונית לניהול זרימת המידע. על ידי תדרוך כתבים ובניית מאגר מסרים, ניתן לשלוט בנרטיב ולהבטיח שמידע מדויק יופץ. זה חשוב במיוחד בעידן המדיה החברתית, שבו מידע שגוי יכול להתפשט במהירות ולגרום לנזק נוסף.

דילוג לתוכן